TEKLİF AL


İletişim, Kullanım ve Gizlilik Politikası

Değerli www.mercansigorta.com ziyaretçileri;

Mercan Sigorta Acenteliği A.Ş internet sitesi kullanıcılarının güvenliğinin korunabilmesi ve kullanıcılarımızın bilgilendirilmesi amacıyla hazırlanan aşağıdaki kullanıcı sözleşmesi ve gizlilik politikalarını okumanızı tavsiye ederiz. • İnternet sitemize giriş yaptığınız tüm kişisel bilgiler talep edilen hizmetin yerine getirilmesi için kullanılmakta, hizmetin gerektiği ölçüde Mercan Sigorta Acenteliği A.Ş personeli ve ilgili sigorta şirketi personelleri tarafından ulaşılabilmektedir. Girilen bilgiler SSL sertifikası ile korunmaktadır.

• Mercan Sigorta Acenteliği A.Ş sizden hiçbir suret ile e-mail üzerinden kişisel bilgilerinizi talep etmez, bu tür taleplere lütfen itibar etmeyiniz.

• İnternet sitemiz başka internet sitelerine bağlantılar içerir ve her internet sitesinin kendi güvenlik ve gizlilik kuralları vardır. Bu nedenle farklı bir internet sitesine yönlendirilirseniz, ilgili sitenin güvenlik ve gizlilik politikalarını gözden geçirmenizi öneririz.

• Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler farklı kanallardan toplanabilir;

      o Sizin İnternet Sitemiz Aracılığı ile İleteceğiniz Bilgiler: Size sunacağımız hizmetin sağlıklı şekilde sunulabilmesi için giriş yaptığınız bilgilerin tam ve doğru olması gerekmektedir. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, sigorta acentesi olarak bizim ve/veya acentesi olduğumuz sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilir. Bu durumda tüm sorumluluk kullanıcılarımızda olacaktır.

      o Otomatik Olarak Sağlanan Bilgiler: Internet sitemizi ziyaret ettiğiniz esnada sayfada yapacağınız hareketler size daha iyi bir internet sitesi ve içerik hazırlayabilmek için “cookies” ve benzeri uygulamalar ile takip edilmektedir. Eğer bu bilgilerin bizimle paylaşılmasını istemiyorsanız kendi bilgisayarınızda gerekli ayarlamayı yapabilirsiniz. Mercan Sigorta Acenteliği A.Ş, gerekli güvenlik tedbirlerini almak amacıyla gerektiğinde IP adreslerini tespit eder ve aynı IP’den gelen taleplerin bir kısmına engelleyici yöntemler uygulayabilir. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak, kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.

      o Diğer Kaynaklardan Sağlanan Bilgiler: Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla TRAMER ve MERNİS gibi kaynaklardan bilgi edinilebilir.

• Mercan Sigorta Acenteliği A.Ş bu bilgileri sadece gerekli yetkiler ve yasal düzenlemeler çerçevesinde açıklayabilecektir. Mercan Sigorta Acenteliği A.Ş'ın tabi olduğu düzenleyici kurumlar ve/veya yasama, yürütme organ ve mercileri müşteri bilgilerinin açıklanmasını istediğinde, Mercan Sigorta Acenteliği A.Ş bu bilgileri yalnızca gerekli yetkiler çerçevesinde açıklayacaktır.

• Her hangi bir mücbir sebebin varlığı durumunda (siber saldırı, isyan, savaş, grev v.b) Mercan Sigorta Acenteliği A.Ş internet sayfasındaki sorumlulukları yerine getiremeyebilir. Böyle bir durumda Mercan Sigorta Acenteliği A.Ş’ın kullanıcılar karşısında herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.

• Günün koşullarına göre kullanıcı sözleşmesi ve gizlilik politikalarında Mercan Sigorta Acenteliği A.Ş tarafından tek taraflı değişiklik yapılabilir, değişiklikler www.mercansigorta.com internet sitesi üzerinden yayınlandığı gün geçerli olacak şekilde duyurulur.

• İnternet sitemizi ziyaret edip verdiğimiz hizmetlerden faydalanma talebinizi ileterek, kişisel bilgilerinizin, KAYNAK Sigorta Acenteliği A.Ş. ve MERCAN Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş, Sigorta Şirketleri ve sözleşmeli iş ortaklarımız ile paylaşılmasına izin verdiğinizi, Mercan Sigorta Acenteliği A.Ş ve Sigorta Şirketleri tarafında tüm iletişim kanalları kullanılarak tarafınız ile iletişime geçilebileceğini kabul etmiş sayılırsınız. Söz konusu iletişim kanalları üzerinden sizinle iletişime geçilmesini istemiyorsanız, dilediğiniz zaman her türlü ileti gönderimini kısmen veya tamamen reddedebilirsiniz.

• 18 yaşını doldurmamış veya reşit olmayanlar, kısıtlılar ve temyiz kudretine sahip olmayanlar ancak veli veya kanuni temsilcileri vasıtasıyla işlem yapabilirler. Aksi durumda yapılan tüm işlemler geçersiz olacaktır.

• İnternet sitesi üzerinden kullanıcıların almış olduğu prim teklifleri, nihai olmayıp, risk profiline göre değişiklik gösterebileceği için; teklif sonrası doğru prim tutarının öğrenilmesi ve poliçe tanzimi için Mercan Sigorta Acenteliği A.Ş veya Sigorta Şirketi müşteri hizmetleri ile irtibata geçilmesi gerekmektedir.

• İnternet sitesinde yer alan her türlü içeriğin tescilli veya tescilsiz tüm fikri mülkiyet telif hakkı Mercan Sigorta Acenteliği A.Ş’a aittir. İnternet sitesinin ziyaret edilmesi veya internet sitesindeki hizmetlerden yararlanılması söz konusu fikri mülkiyet hakları konusunda kullanıcıya her hangi bir hak vermez.

• Internet sayfası üzerinde kullanıcı tarafından yapılan her işlem ve eylemdeki hukuki, cezai ya da sair her türlü sorumluluk kullanıcıya aittir. Yasal mevzuat ve iyi niyet kurallarına uyulmamasından kaynaklı sorumluluk kullanıcıya aittir.

• İnternet sitesinin her türlü yetkisiz kullanımının tespiti halinde Mercan Sigorta Acenteliği A.Ş, ilgililerin bu kullanımlarını iptal edebileceği gibi, Mercan Sigorta Acenteliği A.Ş’ın her türlü yasal ve idari yollara başvurma ve zararını talep etme hakkı saklıdır.

• Prim teklifleri tarafınızdan belirtilen bilgiler kapsamında değerlendirilmekte olup, bu kapsamda hizmet alacağınızı ve işbu bilgilerin doğruluğunu teyit etme sorumluluğumuzun bulunmadığını kabul edersiniz.

• İnternet sitesinin kullanımı esnasında internet sitemizde bulunan şirketimize veya üçüncü şahıslara ait unvan, logo, resim, marka ve benzeri bilgi, belge, içerik ve görseller kopyalanamaz, çoğaltılamaz, başka amaçlarla kullanılamaz veya benzeri başka işleme tutulamaz.

• Mercan Sigorta Acenteliği A.Ş dilediği zaman internet sitesinin herhangi bir bölümünü iptal edebilir, değiştirebilir ya da haber vermeksizin internet sitesindeki bazı özelliklere ve bilgilere veya sitenin bazı bölümlerine erişimi sınırlandırabilir.

• Mercan Sigorta Acenteliği A.Ş, internet sitesinin virüs koruması önlemlerini almış olmakla birlikte bu konuda bir garanti vermemektedir. Bu kapsamda kullanıcının da virüslerden korunma konusunda gerekli önlemleri almış olması beklenmektedir.

• Şirketimizin iletişim kanallarından alacağınız hizmetler nedeniyle meydana gelecek ihtilaflara Türk Hukuku uygulanacak olup, İstanbul (Anadolu) Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkili olacaktır.